Akce: xxx
Aktuální čas: Červenec 2030
Počasí: Dny jsou slunečné a teplé, nicméně pro upíry i mláďata naprosto nevhodné. Teplota v noci se pohybuje kolem 20 stupňů, převážná část nocí je jasná, na nebi jsou vidět hvězdy, ale vyskytnou se i noci, kdy se po nebi prohání blesky a prší.

Škola noci

17. listopadu 2013 v 0:10
Právě jste se dostali na stránku, která je věnovaná RPG hraní (Role playing game) na téma knih, série, Školy noci od spisovatelky P. C. Castové a její dcery Kristin Castové.
Naše internetová Školy noci není úplně a nebude úplně stejná jako ta v knihách. Něco si přidáme, něco naopak odebereme.
Nikdo, koho z knih znáte, zde není. Tudíž žádná Zoey, Neferet, Darius, nikdo... Oni nikdy ani neexistovali, my si jedeme vlastní linii, ve které oni neexistují. Tudíž tedy nemáme červená mláďata ani červené dospělé upíry. Tulačky existují, ale naše Škola noci a Dcery temnoty s nimi nemají vůbec nic společného.
U nás na škole není nikdo takový, jako je mentor, dokonce se ani neumírá - to snad jen v případě, že byste chtěli ze Školy noci odejít.
* * *
Kdysi dávno, je tomu už asi 100 let, byla Tulská Škola noci jednou z nejlepší škol pro mladé upíry, které ve světě existovala. Postihla ji ale nehoda. Nikdo dodnes neví, proč se to stalo, ale na škole začala mláďata umírat tak, jako nikde jinde. Upířím světem se začalo šířit podezření, že škola je prokletá. Snad Bohyně na ni uvrhla zlé kouzlo, když se jedna z budoucích velekněžek obrátila proti ní.
Kvůli tomu byla škola uzavřena, nikdo do ní celých devadesát let nevstoupil. Až potom se jedna z velekněžek odvážila do ní vstoupit. Škola byla přesně taková, jakou jí kdosi někdo zanechal. Na pokojích zůstalo vybavení, stejně jako v jídelně, dokonce na každém jiném místě bylo vše, jak to tam někdo zanechal před sto lety.
Trvalo dlouho, než se vše vyklidilo a zrenovovalo. Teď je ale škola hotová a připravená přijmout nové tváře a vychovat nová mláďata.
* * *
Je dáno, že někteří z dnešních teenagerů se v určitém věku (zpravidla to bývá šestnáctý či sedmnáctý rok, může se ale stát, že se změní v patnácti letech) změní na upíří mládě. Bohyně Nyx si je vyvolí a oni musí do Školy noci, aby nezemřeli.
A přesně to se děje i na naší škole. Přijdete jako šestnáctiletí a půjde do třetího ročníku. Naše Škola noci se nachází v Tulse, v americkém státě Oklahoma. Blízko centra Tulsy. Je to stará, rozlehlá budova s kamennými zdmi. V jižní části areálu se do školy dostanete pomocí brány. Je to jediná možnost (spolu s tajným průchodem ve východní zdi, o kterém ale vaše postavy nemají žádné tušení), jak se do školy můžete dostat.
Na pozemky Školy noci v Tulse se dostanete pomocí velké, těžké brány. Vypadá to, že je perfektně zabezpečená a pevná, to aby se tam nedostal nikdo nechtěný. Kov je místy trochu zrezlý, ale nijak to jeho odolnost nenarušuje. Nahoře, v asi dvou a půl metrové výšce - tak je brána vysoká, jsou špičaté, ozdobné hroty.
Kolem celého pozemku je obehnaná vysoká, kamenná zeď.
Když se dostanete za bránu, můžete spatřit několik budov. Tou první, která vás nejspíš upoutá je Nyktin chrám. Je největší a nejhonosnější. Po jeho pravé straně stojí tělocvična a vedle ní stáje, na které navazuje budova, jejíž dveře jsou pevně zamčené a vlastně nikdo kromě velekněžky netuší, co se za jejími dveřmi skrývá.
Po levé straně Nyktina chrámu stojí obrovitá, na první pohled stará budova. V ní se nachází samotná škola - učebny, jídelna, divadelní sál, sborovna. Malou chodbičkou se přes ni dostanete do druhé velké budovy. Tam se nachází dívčí a chlapecká kolej. Když se tam budete chtít dostat z venku, pro chlapce je levý vchod, pro dívky pravý. Mláďata společně obývají přízemí a první patro. V druhém patře se nachází profesorské pokoje, ve třetím poté byt velekněžky.
Živly
Kočky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama