Akce: xxx
Aktuální čas: Červenec 2030
Počasí: Dny jsou slunečné a teplé, nicméně pro upíry i mláďata naprosto nevhodné. Teplota v noci se pohybuje kolem 20 stupňů, převážná část nocí je jasná, na nebi jsou vidět hvězdy, ale vyskytnou se i noci, kdy se po nebi prohání blesky a prší.

Pravidla RPG

17. listopadu 2013 v 11:59
Úvodem:
RPG je věc, která by vám neměla zasahovat do života. V překladu z role playing game znamená hra na hrdiny. A o to tam jde. Vy si vytvoříte svou postavu, za kterou poté hrajete. Samotná hra je lehká, nenucená, takže když se vám hrát nechce, nehrajte. A taky byste do ní neměli míchat svůj reálný život. Vám možná není ten den nejlépe, ale proč by i jí mělo být hrozně?
Vaše postava je originál, takže prosím nikoho nekopírujte, ale zapojte svoji fantazii. O to tady vlastně i jde. O fantazii.
Pamatujte na to, že celou hru řídíte nejen vy, ale především člověk, kterému se říká Vypravěč. Ale o něm podrobněji až později.

Zákazy:
I v RPG existují zákazy, které by se neměli porušovat. Kazí to celou hru, proto je dobré se jim vyhnout.

Mary Sue - Je to dívka, žena, slečna, zkrátka postava ženského pohlaví, která je dokonalá, nejkrásnější, nejhezčí, nejoblíbenější a další nej. Všichni z jejího okolí ji zbožňují a ten nejkrásnější chlap na světě má oči jen pro ni. Nebo naopak. Celá rodina ji zavrhla, nikdo ji nemá rád, ale ona je stále nejkrásnější a nejlepší.
Proto prosím, ať je vaše postava normální, průměrná. Ať má nějakou tu vadu na kráse. Ať je trochu oplácaná, má krátké nohy do X nebo zplihlé vlasy. Ale hlavně. Vždyť musí! mít nějaké špatné vlastnosti. Každý není dokonalý a jen přátelský, milý, citlivý, obětavý. Podívejte se sami na sebe, inspirujte se sami sebou nebo někým ze svého okolí…
V mužském provedení se toto stvoření nazývá Gary Sue. I tady vám radím dobře, abyste se mu vyhnuli. Gary Sue je v podstatě to samé, co Mary Sue, akorát je ten největší borec na světě, tvrďák, kterého nic nezaskočí.
God - moding - To znamená, že v podstatě hrajete za jinou osobu. A prosím, i to je zakázané. Nevypůjčujte si postavy nikoho jiného. S jeho svolením ani bez něj.
Drama - Tomuhle se, prosím, vyhněte. Nikoho nezajímají vaše výlevy, nemusíte dělat nejvíc utrápenou, nejubrečenější slečinku. Věřte, že na to se nedá koukat a co teprve potom ti, co s vámi hrají? Ušetřete nás toho…
Smajlíci a odkazy a věci jim podobné - Pryč s tím! V RPG je tohle přísně zakázáno, takže se jim vyvarujte a ať vám ani jeden jediný neujede!

Dodržujte:
Vypravěč - Je to osoba, kterou mohou hrát jen pověřené osoby. A ti, kdo ho nehrají, ho ale musí poslouchat! Vypravěč je osoba, která může cokoliv. Takže když na vás spadne meteorit, neodporujte, ale pouze krásně zahrajte, že na vás spadl meteorit! Mí drazí, na Vypravěče se NEODPOVÍDÁ! Takže žádné:


Daniell: *sedí na lavičce a vyhřívá se v odpoledním sluníčku. Větřík jí čechrá světlé vlásky a ona se blaženě usmívá*
Vypravěč: Lehký, letní, větřík se z čista jasna změní na divoký vítr, obloha se zatáhne. Nejenže začne silně foukat, ale začne i pořádně pršet, takže Daniell sedící na lavičce je za chviličku celá promočená a z nedalekého stromu jí do hlavy silně praští utržená větvička.
Daniell: //Ale Vypravěči, proč zrovna já?! To přeci není možný, aby se to stalo takhle rychle!
- Tak tohle prosím NE. Vypravěč může všechno, takže vy si v RPG pěkně odehrajete, co byste asi tak udělali vy, co udělala vaše postava. Asi takhle:
Daniell: Co-?! *vyjekne překvapeně, zvedne hlavu k nebi a rychle zamrká. Když ji větvička praští, tak se chytí za bolavé místo* To bolelo! *fňukne a rychle se zvedne, aby se dostala do budovy, snažíc se vyhýbat se dalším stromům, aby ji nepraštila další větvička*
- Tahle ANO

Myšlenky - Tedy to, co si vaše postava myslí. To se do RPG nepíše. Nepište to do hvězdiček, nepiště to nikam. Snažte se to vyjádřit jinak, třeba obyčejnou řečí, pomocí gest, mimiky, čímkoliv, ale ne v hvězdičkách!
NON RPG poznámky - Snažte se jich vyvarovat! Používejte je co nejméně, na konverzaci mezi sebou máme ICQ, Skype a jiné programy. Proto když to bude velmi, ale opravdu velmi, nutné, pište je za dvě lomítka - //.
S tím souvisí i psaní vlastních poznámek z reálného života (dále jen RL). Vynechejte to. Vaše postava neví, co vy v RL děláte, to víte jen vy. A ona určitě nedělá přesně totéž, co vy, ne?

A dále…
- Uvědomte si, že existuje něco jako interpunkční znaménka, měkké a tvrdé i/y a pravidla českého/slovenského pravopisu. Snažte se tedy psát co nejvíc čitelně. A nepoužívejte jiný jazyk než je čeština/slovenština.
- Uvědomte si, že vaše postava se nachází na jednom místě. A jelikož nemá super dlouhé a super slyšící uši ala bratři Weasleyovi, tak neví o tom, co se děje na nádvoří, když se nachází v jídelně. To zkrátka není možné. A rozhodně neví, že Susan se cucala s Victorem v tělocvičně, když ona zrovna byla v koupelně… Pokud jí to ovšem v RPG nesdělil někdo jiný, kdo je při tom viděl.
- Pokud přijdete poprvé do jídelny, určitě nebudete všechny zdravit jménem. Asi těžko budete znát každého ve svém okolí, když s většinou těch lidí jste se v životě neviděli…
- Pokud máte potřebu popisovat detailní pohlavní styk i jiné sexuální záležitosti, dělejte to jen na místech tomu určených. Jinde se tomu vyhněte či to omezte na pár příspěvků. Ne každý je na tohle zvědavý.
- Hraní za cizí postavy je přísně zakázáno, takže to ani nezkoušejte!

Jak na to:
Tady si jednoduše vysvětlíme, jak na RPG, aneb tedy to, jak hrát. Nehledejte v tom žádné složitosti, je to velmi jednoduché.
Vaše příspěvky by měly mít myšlenku, ale hlavně… snažte se je nemít strohé, rozepište se! Nevyhýbejte se popisům vzhledu, oblečení, detailně popsat chování, mimiku, gesta. Cokoliv.
Pište v přítomném čase. Vše, co vaše postava dělá, se píše do hvězdiček. Jak už je výše zmíněno, myšlenky se do hvězdiček nepíší. To, co postava říká, se do hvězdiček nepíše. Snažte se dodržovat i velká/malá písmenka a mezery za interpunkčními znaménky, ne za hvězdičkou!

*vesele přihopká, široký úsměv na rtech a už tak jde poznat, že má dobrou náladu. Rozhlédne se po spolužácích.* Ahoj! *vyhrkne a vykulí očka, rozhlížející se kolem.*
- Přesně takhle je to dobře.
*Přišla a rozhlédla se kolem.* Bože! *protočila očima a zase odešla*
- Tohle je špatně a hlavně to nedává vůbec smysl. Raději do místnosti ani nevcházejte, pokud máte v plánu hned odejít…

Chovejte se reálně, na lidi, kteří s vámi mluví, reagujte přiměřeně situaci. Žádná hysterie, pokud to není nutné…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama