Akce: xxx
Aktuální čas: Červenec 2030
Počasí: Dny jsou slunečné a teplé, nicméně pro upíry i mláďata naprosto nevhodné. Teplota v noci se pohybuje kolem 20 stupňů, převážná část nocí je jasná, na nebi jsou vidět hvězdy, ale vyskytnou se i noci, kdy se po nebi prohání blesky a prší.

Detailní popisy míst

17. listopadu 2013 v 12:17
Na pozemky Školy noci v Tulse se dostanete pomocí velké, těžké brány. Vypadá to, že je perfektně zabezpečená a pevná, to aby se tam nedostal nikdo nechtěný. Kov je místy trochu zrezlý, ale nijak to jeho odolnost nenarušuje. Nahoře, v asi dvou a půl metrové výšce - tak je brána vysoká, jsou špičaté, ozdobné hroty.
Kolem celého pozemku je obehnaná vysoká, kamenná zeď.
Když se dostanete za bránu, můžete spatřit několik budov. Tou první, která vás nejspíš upoutá je Nyktin chrám. Je největší a nejhonosnější. Po jeho pravé straně stojí tělocvična a vedle ní stáje, na které navazuje budova, jejíž dveře jsou pevně zamčené a vlastně nikdo kromě velekněžky netuší, co se za jejími dveřmi skrývá.
Po levé straně Nyktina chrámu stojí obrovitá, na první pohled stará budova. V ní se nachází samotná škola - učebny, jídelna, divadelní sál, sborovna. Malou chodbičkou se přes ni dostanete do druhé velké budovy. Tam se nachází dívčí a chlapecká kolej. Když se tam budete chtít dostat z venku, pro chlapce je levý vchod, pro dívky pravý. Mláďata společně obývají přízemí a první patro. V druhém patře se nachází profesorské pokoje, ve třetím poté byt velekněžky.


Škola


1. patro

Vstupní hala:

Rozlehlá místnost, kde nenajdete nic, než pár dveří a schodiště. Má kamenné zdi a vypadá trochu jako z jiného století. Jedinou zvláštností, kterou ale zcela jistě nepřehlédnete, je velká socha bohyně Nyx, která stojí přímo uprostřed.

Jídelna:

Do jídelny se vchází velkými dveřmi se dvěma křídly. Jsou dřevěné a nijak zdobené, jen jednoduché. Když do místnosti vejdete, spatří místnost velkých rozměrů. Jiná takhle velká se ve škole nenachází. Když se podíváte před sebe, spatříte spoustu stolků, ať větších či menších rozměrů. Většinou jsou kulaté, ale dají se zde najít i čtvercové. Kolem nich jsou rozestavěné obyčejné židle. Vše je z tmavého dřeva.
Na druhé straně místnosti, naproti dveřím, se nachází obrovský stůl. Na něm najdete všechno možné jídlo i pití. Po celý den se na něm něco nachází. Pro mlsné jazýčky se na něm odpoledne nachází zmrzlina, pro jinak mlsné jazýčky po celý den láhve s krví.
Pokud se od dveří podíváte nalevo, spatříte velká, zdobená francouzská okna. Před nimi se táhne dlouhý stůl. Za ním je přímo uprostřed jedno větší, rudě polstrované křeslo. Od něj je na každé straně sedm křesílek. Menších, ale také rudě polstrovaných. To vše pro profesory.

Ošetřovna:

Ošetřovna není nijak velká místnost, to asi proto, že většinou se v ní nenachází mnoho pacientů. Stěny jsou vymalované nebesky modrou barvou, která v kombinaci s velkými okny působí krásně. Především je tato místnost velmi světlá. Pokud je tma, osvětluje jí velký lustr a malé lampičky.
Hned jakmile vejdete, vedle dveří spatříte obrovitý stůl. Je z tmavého dřeva. Většinou je na něm tolik papírů, že už tam nenajdete jediné místo, kam byste mohli něco položit. Vedle něj stojí několik skříněk, ve kterých se nachází nejrůznější léky, mastičky, obvazy, sádry i náplasti. Zkrátka vše, co je potřeba, když se někdo zraní či mu něco chybí. Ve skříňkách nad nimi jsou všemožné papíry, asi nikoho by nenapadlo do nich nahlížet.
Po celé místnosti najdete rozmístěno šest postelí. Už od pohledu vypadají velmi příjemně. Snad i díky nadýchaným polštářům a peřinám, na kterých je navlečeno světloulince oranžové povlečení. Kolem každé z postelí je závěs, který se dá zatáhnout, pro větší soukromí. Vedle každé postele stojí noční stolek s jedním šuplíčkem. Na nich jsou postavené konvice, vedle hrníčky a lampičky s oranžovým stínítkem.

Pokoje pro hosty:

Pokoje pro hosty málokdy někdo obývá. Proto jsou zařízené velmi jednoduše, prakticky. Jsou obložené dřevem, na podlaze je světlý koberec. Nachází se zde velká postel, skříň a věcmi, kterou jsou kdykoliv potřebné k životu.


Dívčí kolej:

Dívčí kolej se skládá z několika částí. Společenské místnosti, kuchyňky a pokojů.
Společenská místnost je ta místnost, do které vejdete vždy jako první. Je velmi prostorná a téměř kruhová. Po obvodu místnosti stojí různé skříňky, vitrínky i jiné věci, které byste obyčejně hledali. Nechybí samozřejmě knihovničky. Gauč stojí naproti dveřím. Je velmi velký, vejde se na něj klidně i deset lidí. Je ve světle hnědé, možná spíš béžové, barvě. Na něm najdete spoustu polštářků všemožných barev. Naproti němu na stěně visí velká plazmová televize. Pod ní se nachází menší krb, z něhož v zimních obdobích sálá teplo. Před gaučem stojí menší stolek, vedle obrovské, pohodlné křeslo.
Nikde samozřejmě nechybí potřebné věci, tedy dekorace. Na stěnách jsou černé, zvláštní malby, na poličkách, skříňkách ale i jinde se nachází různé svíčky, rámečky s fotkami a podobně.
Do kuchyňky se dostanete pomocí dveří, které jsou jen málokdy zavřené. Nachází se vedle schodů. Kuchyňka je menší, obdélníková místnost s jedním, větším oknem. Po levé straně stojí kuchyňská linka se sporákem a ledničkou. Na ní stojí mikrovlnná trouba a všechny věci, které jsou v kuchyni potřebné, jako je dřez, naběračky… Ve skříňkách nad linkou najdete talíře, skleničky, hrníčky, ve skříňkách v lince zase hrnce, cedníky apod. Jídlo najdete v ledničce a skříňkách na druhé straně. Na druhé straně se nachází i malý stoleček s jednou židličkou.
Do pokojů se dostanete pomocí schodů, které stojí naproti dveřím. Jsou točité. Když je vyjdete, ocitnete se na chodbičce, kde najdete pouze spoustu dveří. Za každými dveřmi se nachází pokoj. Každý pokoj má dvě postele, dvě skříně. Zkrátka všechno po dvou tak, aby tam mohly bydlet dvě obyvatelky. Pokoj je vybaven přesně tak, jak si ho mláďata vybavila. V žádném z pokojů nechybí koupelna s toaletou, vše v nejmodernějším vybavení. Většina koupelen má fialkovou barvu, zbytek žlutou.

2. patro

Chlapecká kolej:

Když vejdete do této místnosti, musí vám být jasné, že zde bydlí kluci. Je to místnost velká, čtvercová, ale bez všelijakých možných i nemožných doplňků. Snad jen pár se jich tam najde. Místnosti dominují tmavší barvy.
Nechybí zde, přímo uprostřed místnosti, obrovský černý gauč, kolem kterého najdete několik křesel. Před ním menší stolek. Na zdi je pověšená velká plazmová televize a DVD přehrávač. Vedle stojí stojan právě na DVD. Samozřejmě zde nechybí knihovnička, různé skříňky a podobně. Zkrátka vše, co je potřebné a nic, co potřebné není. V jednom z rohů je nacházeno velké množství polštářů.
V dalším z rohů stojí schody, kterými se dostanete do pokojů, které vesměs vypadají tak, jako ty dívčí. Naproti schodům jsou dveře do kuchyňky, která vypadá plně stejně, jako ta dívčí, akorát je v ní všechno naopak.


3. patro

Taneční sál:

Místnost je velmi rozlehlá, vypadá přesně tak, jako kdyby vypadla ze zámků ve Francii. Podlaha je lesklá a kluzká, vhodná právě pro tanec. Na jedné stěně jsou velká francouzská okna s nádherným výhledem do Tulsy. Stěny jsou rudě vytapetovány. Místnost osvětluje velký křišťálový lustr a několik menších křišťálových lampiček, které jsou různě rozmístěné po stěnách místnosti.
Kolem dokola stěn jsou menší stolečky. Na některých je váza s vždy čerstvými květinami a některých vysoké, zlaté svícny, ve kterých jsou bílé svíčky.

Byt velekněžky:

Velekněžčin byt je vlastně jen jedna místnost s koupelnou. Je malý, zato ale velmi útulný. Když vejdete dovnitř, na první pohled vás možná upoutají žluté zdi, ale spíš to bude velké francouzské okno, proti kterému se nacházíte. Před ním stojí obrovská, už na první pohled pohodlná, postel. Je z tmavého dřeva, s dřevěnou pelestí. Ta je krásně vyřezávaná. Povlečení je rudé, se zlatými výšivkami. Vedle postele, z každé strany, stojí noční stolek s lampičkou s rudým stínítkem. Před postelí se nachází truhla. Na ní je velký zámek a klíč nikde. Napravo od postele stojí rudé křeslo a hi-fi věž. Nalevo je obrovský stůl, na kterém je vše pečlivě seřazeno, vše má své místo, Před ním stojí obyčejná židle. Hned vedle stolu je velká knihovnička, do posledního místa zaplněná knihami všech žánrů i velikostí. Od Harryho Pottera, přes Větrnou hůrku až po encyklopedii o Zemi.
Celou podlahu pokrývá huňatý koberec, na který když stoupnete, nebudete chtít už nikdy pryč.
Na zdech visí černobílé fotografie Aellai, ale i jiných lidí.
Vedle hi-fi věže jsou k nalezení ještě jedny dveře. Ty vedou do koupelny. Koupelna je laděná do hnědé barvy, velmi elegantně.


Profesorské pokoje:

Do profesorských pokojů se dostanete přes salónek, do kterého vejdete pomocí schodů. Je to místnost spíše menší, s jen pár dveřmi, za nimiž se nachází pokoj každého z profesorů.
Salónek je zařízený velmi elegantně a vkusně. Jsou zde tři menší stolečky, kolem kterých jsou menší, pohodlná křesílka. Na stolcích je většinou k nalezení nějaké menší občerstvení. Kolem stěn místnosti se dají najít knihovny či skříňky s věcmi, které si tam dali jejich obyvatelé.
Salónek je rozhodně místo, kam si půjdete sednout, když chcete relaxovat.

Pozemky


Nádvoří:

Nádvoří se nachází přímo uprostřed všech budov. Je to rozlehlé místo, vhodné k odpočinku.
Vede zde spousta pískových cestiček, kterou jsou vždy, za každých okolností, pečlivě upravené. Kolem nich stojí několikero laviček, které sice nejsou na sezení tak lákavé, jako travnaté plochy, ale v období po dešti či v zimě se zaručeně nikomu nechce sedět na zemi. Najdete zde i několik velmi vysokých stromů s mohutnými kmeny, které jsou vhodné pro ukrytí před otravnými profesory či spolužáky. Najdou se zde i keře a květinové záhony.
Kolem cestiček jsou rozmístěné plynové lampy, které vydávají tlumené světlo tak, aby bylo dobře vidět, ale naopak to nedráždilo citlivé oči zdejších obyvatel.
Celé nádvoří připomíná spíš park, než nádvoří, jak si ho asi každý představí.

Stáje:

Když vejdete do stájí, okamžitě na vás dýchne vůně koní. Stáje jsou velmi prostorné. Po zemi se válí spousta sena.
Najde se zde jedenáct boxů a v každém z nich jeden kůň. Koně jsou různí. Různá plemena, různé barvy. Všichni bez výjimky ale potřebují výbornou péči a je vidět, že jsou schopní být oddanými a věrnými společníky.
Kolem zdí stojí různá kolečka na hnůj, lopaty vidle a další spousta věcí, které jsou potřebné pro starost o koně. V místnosti v zadní části stájí se nachází sedla, deky, otěže i jiné věci, které si nezaslouží, aby se jen tak povalovaly po zemi.

Tělocvična:

Tělocvična je stejná, jako na jiných školách. Místnost velkých rozměrů obložená dřevem s protiskluzovou podlahou neurčité, modro-zelené barvy. Na vysokých stropech jsou světla, která jsou chráněná, to aby se při nepozornosti nerozbila. Po celé jedné straně, é, na které nejsou žádné dveře, se táhne dlouhá žíněnka - pro výuku šermu.
Z tělocvičny vedou, kromě dveří ven, ještě dvoje dveře. Jedny do nářaďovny, kde asi nenajdete obyčejné věci, jako v každé jiné tělocvičně. Najdou s tam totiž především pomůcky na šerm, boj a lukostřelbu.
Druhé dveře vedou do úzké, dlouhé místnosti. Ta slouží na lukostřelbu. Proto také na jejím konci stojí terč.

Nyktin chrám:

Z venku chrám vypadá jako obyčejný kostel. Když ale vejdete dovnitř, ucítíte zvláštní sílu, kterou obyčejný člověk v obyčejném kostele necítí. Ani chrám jako kostel nevypadá. Nejsou zde žádné lavice, natož oltář, ani sochy Ježíše Krista. Jediná socha a něco jako oltářek pro místní obyvatele slouží vysoká socha bohyně noci Nyx. Kolem ní je vždy zapáleno několik svíček.
V jednom z rohů stojí dlouhý, obřadní stůl.
Pokud vejdete do dveří, které se zde nachází, ocitnete se v místnosti, kde se obvykle scházejí Dcery a synové noci. Tahle místnost je teď ale úplně prázdná a holá.
Nyktin chrám neslouží jen pro tiché motlitby a přání, které směřují k Nyktě. Chrám slouží především pro úplňkové obřady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama