Akce: xxx
Aktuální čas: Červenec 2030
Počasí: Dny jsou slunečné a teplé, nicméně pro upíry i mláďata naprosto nevhodné. Teplota v noci se pohybuje kolem 20 stupňů, převážná část nocí je jasná, na nebi jsou vidět hvězdy, ale vyskytnou se i noci, kdy se po nebi prohání blesky a prší.

Aellai Karydi - Velekněžka

20. listopadu 2013 v 21:31


Jméno: Aellai Karydi
Datum narození: 3. 9. 1963
Věk: 67, vypadající ale sotva na 25
Původní bydliště: Narozena v Koryntu v Řecku, poté žijící v Tulse, Oklahoma
Popis: Aellai si raději nechává říkat Lai, ačkoli při formálním oslovování dává přednost právě Aellai. V jejím vzhledu se velmi odráží řecký původ. Lai je drobná a štíhlá s pěknými ženskými křivkami. Její prsa jsou větší, pas útlý a boky širší, ač ne nijak moc široké, zkrátka akorát. Pokožka je lehce snědší. Obličej má oválný tvar, brada je špičatější. Oči jsou to, co vás připoutá na její tváři jako první, pokud to nebudou růžové rty roztažené do skoro věčného, hravého úsměvu, díky němuž Lai vypadá mnohem mladší. Na oči je pyšná, neboť jsou velké, často rozzářené a tmavé stejně, jako její vlasy. Čokoládově hnědé. Lemují je dlouhé řasy a klene se nad nimi dokonalé obočí. Líčí se jen, aby se neřeklo. Tužka na oči, řasenka a lesk na rty. Při zvláštních příležitostech zdobí její obličej jemný make-up, tvářenka, silnější linky a kouřové oční stíny, ale nejvýraznější je rtěnka, sic nijak rudá, ale červenější a výrazná. Její vlasy jsou vždy pečlivě ostříhané. Jsou tmavě hnědé a divně se vlní. Lai je nechává rozpuštěné, ale upravuje je tak, aby vynikly vlny, tedy si je natáčí.
Oblékaná chodí většinou v jednoduchých šatech a svetříkách. Často to jsou ale šaty barevné, rozevláté a buď na tenká ramínka, nebo naopak se tříčtvrtečním rukávem a hlubokým, kulatým výstřihem. Svetříky, na nichž nikdy nechybí znak bohyně, nezapomíná nikdy. Pokud ho na sobě nemá, je jasné, že znak má vyšitý někde jinde. To aby ukázala, že bohyni je věrná. Boty nosí střevíčky, lodičky s otevřenou špičkou, vždy ale na vysokém podpatku, to aby vyrovnala svoji výšku.
Když ji uvidíte poprvé, nejspíš vás napadne, že je spíš student, dokud nespatříte rozlehlé tetování. Od safírového půlměsíce se táhnou linky, které připomínají stromy, jež vyrůstají z trávy. Tetování sahá až na krk a značí, že kněžka je spjata se zemí. Má ale i skrytý talent. Je nadaná nejen pro zemi, ale i pro ducha a její zvláštní schopností je to, že dokáže vycítit zlobu, lež, přetvářku, ale i tajemství a nebezpečí.
Sotva kolem vás projde, pronikavá, leč nevtíravá vůně něčeho, co voní jako vanilka a růže vás uhodí do nosu, stejně jako do uší ostrý klapot jejích podpatků.

Zájmy: Mezi její hlavní zájem patří knihy. Dokáže u nich sedět celou noc i den a stále ji to neomrzí. Ráda hraje i na klavír, snad i dobře, vypadá to tak. Každý ji rád poslouchá. A miluje balet, kterému se věnuje už od malička.

Povaha: Lai je velmi společenská. Miluje lidi a povídání si s nimi, ale nesnáší, když někdo nedokáže říct konstruktivní kritiku či nedokáže vést smysluplný hovor. To je pak schopna říct mu pořádně od plic, co si o něm myslí. Její chování je ale jinak velmi kultivované, nesnáší sprostou mluvu.

Životopis: Lai se narodila do chudé rodiny v Koryntu. Dětství neměla nijak záživné. Její matka pracovala jako švadlena a otec jako prodavač v obchodě s masem. Neměli moc peněz, proto museli šetřit na všechno.
Ve třech letech začala jako obyčejné dítko chodit do školky, kde si ale nenašla moc přátel, proto tam chodila nerada a s nechutí. Zařekla se, že své děti do školy nikdy nepošle, ačkoli jí bylo sotva šest.
Když začala chodit do školy, konečně se začala seznamovat. Našla si přátele, začala být správnou dívkou. Bylo jí ale třináct, když se i s rodiči přestěhovala do Ameriky. Nesnášela ji.
V Americe si jen horko-těžko hledala přátele. Ostrý přízvuk v jejím hlase byl slyšitelný i tomu, kdo nebyl Američan a lidé ji nebrali. Všechno se ještě zhoršilo, když jí v sedmnácti označili a ona musela do Školy noci. Rodiče jí už nikdy nechtěli vidět a její přítel, kterého měla v té době, se s ní rozešel. Navíc musela vzdát svůj sen o třech krásných dětech, ačkoli se později dozvěděla, že i upíři mohou děti mít.
Už když byla první rok na Škole noci, bylo jasné, že je výjimečná. Neměla jediný problém, byla oblíbená a navíc nadaná. Každý ji měl rád a ona tak poznala pravé přátelství. Poznala i první pravou lásku, zamilovala se do profesora. Toho už ale nikdy neviděla, protože když dokončila přeměnu a její tetování se stalo takovým, jakým je teď, odešla zpátky do Řecka, do Koryntu. Tam se věnovala obyčejným věcem, mezi něž patřilo i učení na lidské škole. Tetování si zakrývala, ale dlouho jí tajemství nevydrželo a ona odešla. Ještě asi tři roky se potloukala Řeckem, které jí přirostlo k srdci.
Poté se ale zase vrátila zpět na Školu noci, kde se plně poddala svému osudu. Začala učit Upíří sociologii, ale především je velekněžkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama